2014. április 18., péntek

HOSSZÚ ÉLET


Dr. Mercola kommentárja:
Érdekes, hogy a konvencionális média hogy képes valami ennyire alapvető dolgot úgy beállítani, mintha valami merőben új lenne. Több, mint tíz éve figyelmeztetem olvasóimat a cukor és gabonaszénhidrátok kerülésére, hogy egészségesebb és hosszabb életűek legyenek.
Amint a Daily Mail cikkében olvashatjuk, a kutatások megerősítik, hogy“az inzulinszerű növekedési faktor számos rákfélével szorosan összefügg, és hogy a sok szénhidrát fogyasztása miatti emelkedett inzulinszint az okozója a legtöbb civilizációs betegségnek”.
Sokan még mindig nem értik ezt. Ahogy a Daily Mail megállapítja, ez a feltevés “30 év egészségügyi ajánlásával megy szembe, amely szerint a zsírbevitelt kellene csökkentenünk, és sok komplex szénhidrátot fogyasztani a szervezet energia ellátása érdekében”.

IDE KATTINTVA A TELJES CIKK

2014. április 16., szerda

OREGANO, FOKHAGYMA, CAYENNE PAPRIKA, KURKUMA


"... a négy rákölő fűszer erőteljes rákölő hatással rendelkezik. Minden nap fogyasztanunk kellene őket. Azoknak az embereknek főképp ajánlanám, akik a konvencionális gyógymódokat kikerülve szeretnék legyőzni a rákot.  Ezek a fűszerek gyakoriak a világ többi részén. Az indiai, perzsa, thai és maláj konyha részeként használják őket gyakran. Ételeinkhez tudatosan adagolva őket nagyon jó hatást érhetünk el velük. Bőven szórok bele ételeimbe ebből a négy fűszerből és bár nem vagyok már rákos, még ma is veszek be belőlük. Ezek tehát az (organikusan termesztett): oregánó, fokhagyma, cayenne paprika és kurkuma.  /Chris Wark /

Olvass többet itt: http://naturahirek.hu/top-4-rakolo-fuszer/ | Natura Hirek
 /

MINDENNAPI KENYÉR

kenyer1
Jogosan merül a fel a kérdés: mi a szöszért tegyük hűvösre a puha, omlós kenyeret? A válasz egyszerű: egészségünk megóvása érdekében.
 A szobahőmérsékleten, zacskóban tárolt kenyér és minden egyéb pékáru ugyanis már 24 óra után a penész martalékává válik. Akkor is így van, ha nem látjuk és nem érezzük a szürkés-zöldes bolyhos foltokat. Sőt, ami igazán sokkoló, hogy már maga a liszt is szennyezett lehet, hiszen ha penészes a gabona, akkor őrléskor bizony ez is bekerül a kenyérsütéshez használt lisztbe.
Ha azt gondoljuk, hogy a forró kemence hipp-hopp elpusztítja a penészt okozó gombákat, óriásit tévedünk. Igaz, hogy a sütés kissé legyengíti őket, így kevésbé ártalmasak, de nagyjából 1 nap alatt képesek tökéletesen regenerálódni, ez pedig jelentős veszélyt jelent szervezetünkre.

A TELJES CIKK

MÉG MINDIG A SÓRÓL


Több nemzetvédő szakember vív élet-halál harcot Magyarország lakosságának módszeres, a 60-as évek eleje óta tartós kálim-kloridos mérgezése ellen!
Valamennyien tudjuk, hogy Magyarországon népbetegségként emlegetik a szív -és érrendszeri betegségeket, és elsődleges halálokként a szívinfarktus, agyvérzés és tüdőembólia szerepel. Az európai átlagnál 10 évvel alacsonyabb átlagéletkort a magyarok étkezési szokásaival, a sós, zsíros ételek fogyasztásával, illetve a mozgáshiányos életmóddal indokolják, amely ellen
sajátos, törvénytelen, embertelen és nem csak a magyarországi, de a nemzetközi jogba is ütköző módon biztosítanak “szabad utat”!
A boltokban, áruházláncokban a polcokat vizsgálva, több só típus is a kezünkbe akadhat. Egyik sem felel meg sem az MSZ 01-10007-82-es magyar szabványnak, sem az európai Élelmiszer Adalékanyagok Kódex Bizottsága általi CX STAN 150-1985, Rev. 1-1997, Amend. 1-1999, Amend.
2-2001, Amend. 3-2006-os előírásainak, amelyek az étkezési só Nátrium-klorid tartalmát “legalább” 97%-ban határozza meg!
A napjainkban megtalálható sótermékek közül a legtöbb csomagoláson feltűntetve a kálium-klorid 40% (ez 1 Kg sóban 40 dkg)!
Ez messze túlmegy a megengedetten, amivel sajnos senki nem foglalkozik, ezért érdemes magunknak utánajárni hol beszerezhető a hagyományos tiszta só!

2014. április 7., hétfő

GYÖMBÉR


gyomberMár bebizonyították, hogy a gyömbér csodát tesz az emésztőrendszerrel, gyulladáscsökkentő hatással bír, és növeli a szervezet ellenállóképességét. Összességében, ez a növény valóságos elixír, ugyanis számos betegségre jelent gyógyírt, ezáltal pedig jó hatással van az egészségre.
Legutóbbi kutatások szerint, a gyömbérben olyan alkotóelemek is megtalálhatók, amelyek a rák ellen nyújtanak védelmet. Most pedig a kutatók azt tanulmányozzák, menyire vethető be a növény a bélrendszert és a petefészket érintő daganatos betegségek gyógyításában.

2014. április 3., csütörtök

PET PALACK BIZNISZ

PET palack olaj
50 milliárd palackos víz fogy évente.
Nem túlságosan reklámozott tény azonban, hogy 1 db műanyag palack előállításhoz háromszor annyi víz szükséges, mint amennyi vizet töltenek bele. Tehát egy 1 literes PET palack előállításhoz 3 liter vízre van szükség. A gyártás során felhasznált vízből már csak szennyvíz lesz, ami vagy visszakerül a természetbe, vagy szerencsésebb esetben valamelyik szennyvíztisztító telepre.
17 millió hordó olaj (1 hordó olaj kb. 160 litert tesz ki) használódik el minden évben a PET palackok gyártására. Ez több mint 1 millió autó tankolása egy teljes éven keresztül.
Nézzünk rá egy PET palackra és képzeljük el, hogy negyedéig van töltve olajjal. Ennyi olaj szükségeltetett annak a palacknak a gyártásához.
Ezen felül egy másik 50 millió hordó olaj fogy el évente a víz felszínre pumpálására, kezelésére, szállítására és hűtésére is. Így a példában szereplő PET palackot nyugodtan töltsük tele olajjal.
A PET palack újrahasznosítható. Ha viszont kikerül a környezetbe, akkor 500-1000 év kell a lebomlására. Bomlása alatt mérgezi a vizeket, a talajt, a növény- és állatvilágot.
TOVÁBB A TELJES CIKKHEZ

2014. április 1., kedd

BUDDHISTA MESTER TANÁCSAI


Buddhista mester tanácsai tudatos táplálkozáshoz


thichnhathanh
A világhírű buddhista mester, Thich Nhat Hanh és dr. Lilian Cheung táplálkozástudományi szakértő közös könyvet írt Zamat: Tudatos táplálkozás, tudatos élet címmel. A mester tudatos életről szóló tanításainak segítségével megérthetjük, mi áll súlyproblémáink hátterében és hogyan változtathatjuk meg örökre táplálkozási szokásainkat. Soha nem látott időket élünk most. Világszerte több a túlsúlyos ember, mint az éhező és alultáplált. Problémáink oka abban rejlik, hogy....
A cikket nem feltétlenül a vega kaja ajánlásaként tettem fel, hanem a filozófiájáért: élvezd, amit megeszel és ne edd meg azt, amit nem élvezel.